islamivahdet

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

...

Böyle bir Peygamber'in ümmetiyiz... 66262e3116ne5

Galeri

Böyle bir Peygamber'in ümmetiyiz... Empty

2 posters

Böyle bir Peygamber'in ümmetiyiz...

esra86
    esra86

Kadın Mesaj Sayısı : 21

Böyle bir Peygamber'in ümmetiyiz... Empty Böyle bir Peygamber'in ümmetiyiz...

Mesaj tarafından esra86 Perş. Kas. 13, 2008 5:59 pm

İmam-ı Gazali anlatıyor:

Cehennem'i dört ayaklı bir camış şekilnde yetmişbin yuları ile, her yuların halkasını da yetmişbin melek tutarak getireceklerdir. Evet, yetmişbin tanede o yular da halka bulunacaktır ki, bütün dünya demirleri bir araya getirilse, o halkanın tek demirine eşit olamaz. Her halkanın başında bir melek, beraberinde bir topuz olduğu halde bulunacaktır ki, o topuzla dağlara bir vursa dağlar paramparça olur. Yere vursa yer dağılır. O Cehennem bir ellerinden kurtulsa çok büyük olduğu için Onu kimse tutamaz. Onu gören mahşer halkı diz üstü çökecektir. Hatta dehşeti peygamberleri bile şaşkınlığa uğratacaktır. Öyle ki İbrahim, oğlu İsmail'i; Musa, kardeşi Harun'u; İsa, annesi Meryem'i unutmuş bir halde Arş'a tutunacaklardır. Her biri: "Ya Rab! Ya Rab! Nefsi, nefsi. Bugün nefsindem başka senden hiçbir şey istemiyorum" diye bağıracaklardır. Yalnız MUHAMMED (Aleyhiselatuvesselam) şöyle diyecektir:

Ümmetim, Ümmetim! Ya Rabbi! Onları Selamete erdir ve kurtar...

Birincisi Peygamber'imiz ikincisi ise Cehennem'in büyüklüğü ve dehşeti. Allah bizleri Cebbar, Kahhar ve Muhtakim gibi isimlerinin tecelliği edeceği Cehennem azabından korusun. Cahannam azabından O(C.c.)'na sığınırız. Ve yine O'ndan O'na sığınırız. (Asıl anlatmak istediğim -->) Ggördüğünüz gibi saygı ve sevgi değer kardeşlerim. Böyle Mübarek, Muhteşem ötesi,kutlu şahsiyetli bir Peygamber'in Ümmetiyiz. Ne kadar şükretsek azdır. Başka hangi Ümmet'in böyle bir Peygamber'i var. Soruyorum size Ey Ümmet-i Muhammed. Her insanın sadece kendi nefsini düşündüğü
    Sadece bir insanın ise ümmetini! Böylesine sevgili bir Peygamber. Peki bize O'nun Sünnetine layık olabiliyor muyuz? O(S.a.v.)'na layık bir ümmet olabiliyor muyuz? O'na layık bir Ümmet miyiz? ...

Salat u Selam Resulullah'a olsun.
    Allahammü salli ala Seyyidine Muhammed
    Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala Âli seyyidina Muhammed ...
    Alemlerin Rabbi olan Allah(c.c.)'a
    Hamd ü Sena olsun.

Allah (c.c.), Bu ümmetin ciğerine Muhammed ve ilahi aşkının okunu saplasın inşAllah bizlere.
    Allah bu ümmeti Cehennem azabına götürecek her türlü amellerden, günahlar muhafaza buyursun. Şüphe yok ki O'nun azabı pek çetin pek şiddetli olandır. Ya Rab! Bizleri Cehenneminle yakma. Bizi Ondan koru... (Amin)
    Admin
    Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 39

Böyle bir Peygamber'in ümmetiyiz... Empty Geri: Böyle bir Peygamber'in ümmetiyiz...

Mesaj tarafından Admin Perş. Kas. 13, 2008 8:24 pm

SAĞOL KARDEŞİM RABBİM YAR VE YARDIMCIN OLSUN

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 9:24 am